Seminarist

Lülisamba kaelapiirkonna häired kuuluvad üldlevinud patoloogiate hulka ning on üks raskemaid probleeme neuroloogide ja manuaalterapeutide praktikas.
Kliinilised ilmingud võivad olla hästi mitmesugused: valu ja ebamugavustunne kaelas, valu ja kangus kätes, peavalud, mida ei leevenda valuvaigistid, verevarustuse häired lülisamba arterites, pearinglus, raskustunne peas ja kurnatus.
Keerukus seisneb selles, et kaelapiirkonnas esinevad häired on tihti kompenseeriva iseloomuga. Häire võib tekkida tõusvas joones – häiretena jalgades, vaagna-, nimme või rinnapiirkonnas, mis tekitavad kliinilisi ilminguid kaelapiirkonnas.
Kaelaprobleemide puhul teostatakse korrektsioon manuaalterapeudi igapäevapraktikas tavaliselt lokaalselt kaelapiirkonnas. Aga kui häired on kompensatoorse iseloomuga, siis ei ole selline raviviis tõhus ja protsess kipub korduma.
Tavapäraste meetoditega on kaelal esinevate häirete esma- või teisejärgulist iseloomu kindlaks teha väga raske.
Sageli tekivad kaela- ja õlaosa lihastes kõrvalekalded aktiivsete päästikpunktidena, see on püsivate valusündroomide ja peavalude põhjus.
Manuaalterapeutide ja neuroloogide praktikas on näiteid, kus suuri raskusi põhjustavad lülisamba kaelaosa hüpermobilisus ja ebastabiilsus. Sellist patoloogiat esineb sageli, see tekitab palju probleeme ja seda on raske tavameetoditega korrigeerida.
Rakenduslik kinesioloogia võimaldab teha funktsionaalset diagnostikat lülisamba kaelapiirkonnas ja kaela-õlapiirkonnas piisavalt kiiresti ja täpselt, nii saab kindlaks määrata esmatähtsa piirkonna. See võimaldab valida õige korrigeerimistaktika ja annab hea ravitulemuse.
Lülisamba kaelaosa häirete manuaalne korrigeerimine nõuab väga täpset, samas säästlikku ja õrna lähenemist. Kaelaosa robustne mõjutamine võib kaasa tuua tõsiseid tüsistusi.
Rakenduslikus kinesioloogias kasutatavad korrektsioonimeetodid võimaldavad kaelapiirkonnas ravi läbi viia maksimaalse täpsusega, individuaalse lähenemisega ja õrnalt, mis võimaldab kasutada neid väga erinevas vanuses patsientide ravis.

Seminaril saadud teave ja praktilised oskused võimaldavad teil tõhusalt ja ohutult töötada patsientidega, kellel on probleeme lülisamba kaelaosas.

Osalejale

Materjalid

Korraldaja: Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Selts

Registreeri seminarile!

Lektorist:


VLADIMIR LAVRENOV -neuroloog, kinesioloog, homöopaat, manuaalterapeut ja refleksoterapeut. Venemaa Taastusravi ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Akadeemia. Rahvusvahelise Rakendusliku Kinesioloogia Ühingu liige. Väljaõpe rahvusvaheliseš rakendusliku kinesioloogia kolledžis ja 15 erineval kursusel nii USAs, Inglismaal, Saksamaal kui Itaalias. Arsti staaži 20 aastat, pedagoogilist 15 aastat. Manuaalse lihastestimise juhtiv spetsialist, mitmete metoodiliste juhiste kaasautor.
Lavrenov on unikaalne spordimeditsiini spetsialist. Tema väljatöötatud metoodikat kasutatakse laialdaselt spordimeditsiinis kiireks ja tõhusaks traumajärgseks taastumiseks, nimelt on ta välja töötanud sidemete taastamise metoodika, mis võimaldab taastada sidemete töö pärast traumat.
Ta on ka unikaalse metaboolse ravimetoodika autor, mis võimaldab aktiveerida happe-aluse tasakaalu, kõrvaldada kroonilise väsimuse ja kudede hüpoksia sündroomi ning oluliselt kiirendada taastumist mitte ainult sportlastel, vaid ka erinevat päritolu valusündroomidega patsientidel. Tema selleteemaline ettekanne on leidnud tunnustust rahvusvahelisel konverentsil. Ta on loonud ka valusündroomi ja närvide pitsumise (ka lülivaheketaste kompressiooni) mittekirurgilise tehnika, kombineerides manuaalteraapia, emotsionaalse tasakaalu ja metaboolsed toimed.
Teda iseloomustab hea esinemisoskus ja pedantsus manipulatiivsete tehnoloogiate ja manuaalsete lihastestimismeetodite tutvustamisel.

Ajakava:

2. PÄEV

 

 

3.PÄEV


EMMKS Tervisekonverentsid