Mis kasu on füüsikalisest ravist?
Loengu kestvus: 10.10 – 10.50
Eve Sooba omandas arsti kutse Tartu Ülikoolis, pärast TÜ residentuuri töötanud üle 10 aasta taastusarstina ITK Magdaleena haiglas, ravides erinevaid tugiliikumiselundkonna- ja sisehaigustega haigeid, amputante ning erinevatel põhjusel opereeritud patsiente. Lisaks täiendkoolitustele nii Eestis kui mujal on saanud süvaõpet Euroopa kliinikutes tööpraktikatel/kursustel (Heinola Reumasäätio Haiglas Soomes, Katharina Schroth Kliinikus Saksamaal, EFIC Pain School Austrias). Evel on kauaaegne tegevuspraktika jalavaevuste uurimisel ja ravis, lähedane on kehakaalu ja erinevate haigustega seotud toitumistemaatika. Viimased aastad on andnud kogemusi lööklaineraviga.
Eve on osalenud erinevate ravijuhiste koostamisel (puusa- ja põlveliigese endoproteesimise järgne taastusravi juhend 2009, osteoartroosi ravijuhend 2010, toidu- ja toitumissoovitused 2006 ja 2015, alaseljavalu ravijuhend, viimane koostamisel).
Projektijuhi kogemus ajakirjas Lege Artis on aidanud kirjutada nii erialaseid kui sotsiaalvaldkonda puudutavaid artikleid.
Koostöös kolleegidega koostanud ohtralt patsiendi infomaterjale (selja- ja kaelavalude, põletikuliste liigeshaiguste ja artroosi osas).
Tegutses 9 aastat aktiivselt Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuses, värskendades koolituste struktuuri, edendades järjekindlalt taastusravi vajadust ja rolli meditsiinisüsteemis. Nii on hakatud taastusravi üha kindlamalt väärtustama ja ka adekvaatsemalt kasutama.
Eve kuulub erinevatesse erialaseltsidesse ja tema taastusravialast kogemust ning nõuandeid hindavad kõrgelt nii kolleegid kui ka patsiendid.
Omnitoni tehnoloogia uusimad arengud
Loengu kestvus: 10.55 – 11.25
Arved Vain lõpetas 1961. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi insener-mehaanikuna, kaitses 1970. a. Tartu Ülikoolis doktorikraadi ning saavutas 1993. a. Läti Traumatoloogia ja Ortopeedia Teadusliku Instituudis Dr Habil. Biol., dissertatsioon “Mehaanilise pinge transmissiooni nähtus skeletilihastes”. Töötanud Tartu Ülikoolis aastast 1970 vanemteaduri ja biomehaanika dotsendina, a-st 2007 TÜ emeriitdotsent. Pälvinud erinevaid teaduspreemiaid. Aastail 1983-1992 NSVL Teaduste Akadeemia Biomehaanika Teadusliku Nõukogu liige, Eesti Olümpiakomitee asutajaliige 1989 ja juhatuse liige (1997-2009) ning nii Eesti Füsioloogia Ühingu (a-st 1973) kui Rahvusvahelise Biomehaanikaühingu liige (a-st 1995). Olnud Acta Academiae Olympiquae Estoniae vastutav toimetaja (2000–09).
Avastas mehaanilise pinge transmissiooni nähtuse skeletilihases, mis võimaldas luua skeletilihase uue biomehaanilise mudeli ja kõrvaldada põhimõttelised vasturääkivused skeletilihase kontraktsioonimehhanismi kirjeldustes3.03.2014 kinnitati Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Ülikooli füüsika instituudi patentne leiutis “Mehhanoteraapiline seade ja mõõtmise meetod”, mille autorid on Arved Vain, Reet Linkberg, Ivi Vaher ja Anna-Liisa Tamm.
Abivahendid tursete ravis
Loengu kestvus: 12.00 – 12.30
Raili Raik on lõpetanud 1996 Avicenna Massaažierakooli, 2003 M.I. Massaažikooli, 2014 Tartu Ülikooli (kutsepedagoogika eriala), saanud 1997 lümfiterapeudi (MLD/KFT) ja 2002 lümfiteraapia õpetaja väljaõppe Saksamaal Akademie Damp’is.
Raili on Eesti lümfiteraapia kutsestandardi väljatöötamise algataja ja läbiviija.Lümfiterapeut-koolitaja (Raili Raik Consult OÜ), Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku juhataja ja asutaja. Eesti Lümfiteraapia Liidu asutaja, alates 2010 Saksamaa Lümfoloogia Liidu (Deutsche Gesellschaft für Lymphologie) liige.
Keha energiatootmine – paranemise alus
Loengu kestvus: 12.35 – 13.05
Kiirendusplaatide kasutamine teraapias
Töötuba: 16.40 – 17.40
Lauri Rannama lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste eriala magisriõppe liikumisravi eriharus. Omandatud erialad: füsioteraapia, manuaalteraapia, Dry Needling, kinesioteipimine. Tegutsenud massööri ja füsioterapeudina 2002 Salt Lake City, 2006 Torino ja 2010 Vancouveri taliolümpiamängudel ning 2008 Pekingi, 2012 Londoni ja 2016 Rio de Janeiro OM-il. Olnud aastast 2003 EOK meditsiininõukogu liige ja 2004–06 Eesti Füsioterapeutide Liidu nõukogu liige. Avaldanud teadusartikleid Eestis ja välismaal, viib läbi kursuseid kinesioteipimisest, päästikpunktidest, erinevatest liikumisteraapiatest. Aastast 2011 OÜ Füsioteraapia Kliinik juhatuse liige, alates 2015 Beurer massaažitoodete maaletooja. Aastast 2015 Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi president.
Sagedused inimese kehas
Loengu kestvus: 13.10 – 13.45
Liis Kuurme on Eestis ainus tegutsev sagedusterapeut, kelle peamiseks tööriistaks on TimeWaver süsteem. Sagedusteraapia on TimeWaver süsteemi poole välja töötatud selleks, et tervendada raku keskkonda ning iseäranis mitokondreid, toetamaks rakkude omavahelist suhtlemist, ainevahetust ning jagunemist nagu ka loomulikku rakumembraani võimekust vahetada infot. Liis Kuurme töö on seotud inimese võnkesageduse kaardistamisega, vaevuste tegelike põhjuste välja selgitamisega ja sobivate personaalsete lahenduste väljapakkumisega. Seetõttu on TimeWaver seadme abil tehtav teraapia on üks võimalik lahendus, kuidas psühhosomaatilisi protsesse analüüsida ning selle analüüsi tulemusel anda inimestele informatsioon, mis on ühe või teise füüsilise või psüühilise probleemi põhjuseks.
Trigeenika Valuravi Kliinikus kasutatava aparatuuri tõhusus ja rakendamine teraapias
Töötuba: 15.00 – 16.30
Allan Oolo omandas kiropraktiku kutse Kanada Kiropraktika Kolledžis, jätkates õpinguid Lääne-Ontario Ülikoolis spordimeditsiini ja taastusravi erialal. 2004. aastal omandas osteopaadi kutse. Töötas aastail 1980–1994 välja rahvusvaheliselt tuntuks saanud trigeenika valuravi meetodi (Trigenics), mis on mõjutatud mitmest erinevast õpetusest. Interaktiivses trigeenikas töötavad võrdselt nii keha, mõte kui hingamine. 1997. aastal asutas Trigeenika Müoneuraalse Instituudi, kus pakutakse täiendõpet arstidele ja terapeutidele. Trigenics Total Wellness kliinikute grupi asutajana praktiseerib nii Eestis kui Kanadas, on tuntud lektori ja õpetajana ning erialaste ajakirjade kolumnisti ja artiklite autorina.
Allan on koolitanud kiropraktikuid ligi 40 riigis.
Alates 2014 aastast Kanada Püha Georgi Rüütliordu Vennaskonna liige inimkonna heaks pühendatud elutöö eest.
Allan töötas välja ainulaadse mittekirurgilise külmunud õla raviprotseduuri, mida praktiseerib nii Eestis kui Kanadas. Ta on Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi asutaja ja juhatuse liige.
Human Tecar – uusim tehnoloogia teraapias
Töötoa kestvus: 15.50 – 16.25
Karl Lumi on viimase kümnendi Eesti edukaim kõrgushüppaja. Endiselt valitseva ja kümnekordse Eesti meistri isiklik rekord on 2,22 m.
Alates 2013 kuulub Karl koos Indrek Tustitiga ettevõtte Medpoint.ee juhatusse, mis toodab ja impordib Eestisse suurima valiku erinevaid terapeutidele, sportlastele ja tavainimestele mõeldud tervise- ja sporditooteid. Samuti tegeleb ettevõte erinevate meditsiiniseadmete rendi ja müügiga ning terapeutidele mõeldud tarkvara loomisega. Üks silmapaistvaim seade, mida Medpoint esindab, on HumanTecar. Karl Lumi on ka läbinud HumanTecari koolituse Itaalias ja on viimased 2 aastat seadmega edukalt aidanud suuremat osa Eesti sporditippe. Human Tecar on hetkel maailmas üks parimaid tööriistu, mis teeb ka keskpärasest terapeudist oma ala tipptegija.