Lauri Rannama

Lauri Rannama

FÜSIOTERAAPIA
Arvo Tikk

Arvo Tikk

NEUROKIRURGIA
Allan Oolo

Allan Oolo

KIROPRAKTIKA
Andrus Lipand

Andrus Lipand

MANUAALMEDITSIIN
Eve Sooba

Eve Sooba

TAASTUSRAVI
Anu Rootalu-Wachsmann

Anu Rootalu-Wachsmann

TIIBETI MEDITSIIN
Toomas Õunap

Toomas Õunap

AKUPUNKTUUR
Martin Ilves

Martin Ilves

MASSAAŽITERAAPIA
Alar Krautman

Alar Krautman

PÄRIMUSMEDITSIIN
Angeelika Kreek

Angeelika Kreek

OSTEOPAATIA

Konverentsi kava

Konverentsi päevakava I pool

9.30 – 10.00    Registreerimine, tervituskohv 
10.00 – 10.05  Konverentsi avamine

Konverentsi juhib Hannes Hermaküla


10.05 – 10.35  Andrus Lipand, manuaalmeditsiini arst, tervisedenduse õppejõud

“Manuaalse meditsiini teke ja areng Eestis”

Manuaalse meditsiini arengust ja selle kujunemisest Eestis perioodil 1989–2004. Arstide väljaõppe ja täiendustegevusega seotud sündmused, suhestumine akadeemilise ja täiendmeditsiiniga.


10.35 – 11.05  Lauri Rannama, füsioterapeut ja manuaalterapeut

“EMMKSi lühitutvustus. Manuaalmeditsiini kasutegurid füsioterapeudi töös”

Ülevaade EMMKSi põhimõtetest, funktsioonist ja visioonidest. Manuaalmeditsiini kasutegurid füsioterapeudi töös. Mis on müofastsiaalsed triggerpunktid? Nende kasutamine pea- ja kaelavalude puhul.


11.05 – 11.35   Eve Sooba, taastusarst

“Kaela- ja peavaludega patsient taastusravis”

Kaela- ja peavaluga patsient ei ole taastusravis harv nähtus. Juttu tuleb võimalikest lahendustest, haigustega seotud kaasnevatest piirangutest põletikulisest liigeshaigusest operatsioonijärgse seisundini. Taastusravialane koostöö ja ohud seoses manuaalteraapiaga.


kohvipaus 11.35 – 12.00 Kohvipaus ja tutvumine messitoodetega


12.00 – 12.30   Arvo Tikk, TÜK neurokirurg

“Kaela- ja peavalud neurokirurgi pilgu läbi”

Mismoodi avalduvad entesopaatiad, entesiidid, müofastsiaalsed valud ja tsentraalse geneesiga valud fibromüalgia tüüpi – kuidas neid ära tunda, missugune on ravi? Millest ära tunda, kui tegemist on kaelalülidest tingitud artrootiliste vaevuste ning valusündroomidega kaela- ja õlavöötme piirkonnas?


12.30 – 13.00  Allan Oolo, osteopaat, kiropraktik, EMMKS asutaja

“Tänapäeva nuhtlus – kaela eesasend ja selle mõjud”

Kuidas tuvastatakse kaela eesasend? Kaela funktsioonihäire mitmesuunaline mõju kehale kui tervikule. Valu kiirgumine ja dünaamika. Valu kõrvaldamine manuaalteraapiate abil – võimalused, mõju, tulemused. 


13.00 – 13.30  Angeelika Kreek, osteopaat

Osteopaat

“Osteopaatia võimalused toimetulekul pea- ja kaelavaludega”

Kuidas eristab ortopeediline osteopaatia lihasspasmi liigeslukust vōi närvijuure ärritusest? Milliseid ja kas manuaalseid ravivōtteid valida,ergonoomika juhised tööle/ koju, vōimlemisharjutused raviks ja ennetuseks.


kohvipaus 13.30-15.00 Lõunapaus Bliss Maja Buffee-Restoranis 


Konverentsi päevakava II pool

15.00 – 15.30  Toomas Õunap,hiina meditsiini spetsialist

“Hiina meditsiini lähenemine peavaludele

Kui kehasse on tunginud külm ja niiske tuul, siis tuleb see kehast välja juhtida. Vastasel korral asub see keha struktuure kahjustama. Sagedasti on kahjustuse esimene märk peavalu. Praktilised tehnikad erilise tasakaalutuse leevendamiseks, mille nimeks on peavalud.Mida teha, kui kaelavalud juba olemas? Kaelavalude põhjused loodusravi vaatevinklist, tuvastamas “tegelikke” põhjusi.


15.30 – 16.00 Alar Krautman, pärimusmeditsiini ja massaaži spetsialist

Eesti pärimusmeditsiin kangekaelsusest

Mida teha, kui kaelavalud juba olemas? Kaelavalude põhjused loodusravi vaatevinklist, tuvastamas “tegelikke” põhjusi.


kohvipaus

16.00 – 16.30   Kohvipaus


16.30 – 17.00  Anu Rootalu-Wachsmann, tiibeti meditsiini ja teraapiate õpetaja

“Teistsugune lähenemine pea- ja kaelavaludele tiibeti traditsioonilises meditsiinis”

Erinevad peavalude tekkimise põhjused ja kuidas neid diagnoosida. Vastavalt tekkepõhjustele ka erinevad ravimeetodid. Kaela ja õlavöötme kanguse ja/või valude korral kasutatavad protseduurid. Lihtsad tiibeti ravijooga harjutused, mida saab patsientidele õpetada.


17.00 – 17.30 Martin Ilves, massaažiterapeut ja -õpetaja

“Tõenduspõhised uuringud manuaalmeditsiini meetoditest peavalude ennetamiseks või leevendamiseks”

Manuaalmeditsiini praktilised võimalused pea- ja kaelavalude kaebuste korral või ennetamiseks. Missugune on õpilase pädevus Eesti massaaži- ja teraapiakooli lõpetamisel. Huvitavaid ja üllatavaid kogemusi isiklikust praktikast. 


kohvipaus
17.30 – 18.00  Paneeldiskussioon küsimused auditooriumilt lektoritele

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!


Kes on kes – tutvu lektoritega

 Jaga FB

Edasta infot

 Prindi kava

Galerii

« 1 kohta 3 »

Täname oma koostööpartnereid!

Trigenics Valuravi

osteopaatiaerakoolKrautmaniKoolyingyanväikePajumäetaluvaike
loodusvagiv
Nurmev

Kes meid toetavad

Tervisesalong Yin Yang

Liivalaia 40, Tallinn. Tel: +372 6200582, +372 6077687

Tervisesalong Yin Yang pakub Hiina massaaže ning teraapiaid, näohooldusi, terviseteadmisi ning tervendavaid tooteid. Lisaks viiakse läbi tervisekontrolle, abi annab füsioterapeut ning refleksoloog.
Hiina massaažid sobivad hästi stressi ja lihaspingete leevendamiseks ning immuunsüsteemi tugevdamiseks.
Väga nõutud ning vajalikud teenused just enne viirushaiguste perioode on GUA SHA TERAAPIA ja KUPUTERAAPIA.
Kuputeraapiat saab edukalt kasutada erinevate valude raviks: kaela- ja seljavalu, liigesevalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste jne. raviks. Kuputeraapia koosneb massaažist ja kuppude pealepanekust. Teraapias kasutatakse hiina ravimtaimede õlisid ja ravisalve. Nahale jäävad punakad ringid, mis kaovad mõne päeva pärast. Teraapia on väga tõhus ning soovitatav teha kuurina.
Meie salongi spetsialistid on läbinud täiendõppe Hiina meistrite käe all.

Ampstükk

Suhkruvaba külmpressitud Eesti mahetoode

Ampstükk mahedad toorbatoonid. 100% muretu maiustamine!
Tegemist on uue lähenemisega Eesti toiduainetööstuses: maiustused valmivad külmpressi meetodiga ja ilma lisatud suhkruta. Saadaval hästivarustatud poodides üle Eesti.

Loodusvägi

Looduse väega mahetoit

Loodusväe missioon on pakkuda Sulle tervist toetavaid mahetooteid läbi teadliku tootearenduse, vastutustundliku tootmise ja turustamise. Soovime anda oma panuse maheda maaelu toetuseks ja puhta planeedi arenguks.

 Pajumäe talu

Hea maitse ja puhas tooraine.

Pajumäe talu on peretalu ja ettevõte, mis on spetsialiseerunud mahepiimatoodete valmistamisele. Meie kohupiimakreemid, jogurtid, või ja teised tooted on tehtud mahedast täispiimast.
 

Nurme

Eestimaine looduskosmeetika

Nurme  Iga seep, küünal, õli – kõik tooted Nurme kaubavalikus on tehtud käsitsi, kasutades vaid parimaid tooraineid.Nurme kätte võib usaldada kogu oma pere juustest varvasteni. Nurmega võib koos minna sauna või nautida lõõgastavat vanni. Nurme on arvestanud nii emade ja isadega kui mõelnud ka pere kõige pisemate peale.

Meditsiinitarvikud

 Zepter Eesti Oü

Püüeldes pikema ja tervislikuma elu poole

Zepter Medical  Uuenduslikud meditsiiniseadmed ja tervishoiutooted, mis on asendamatud ennetavas ja taastusravis ning mis viivad ravi- ja iluprotseduurid uuele tasemele.
 

Meditsiiniasutused

Füsiokliinik pakub tõenduspõhist füsioteraapiateenust skeleti-lihassüsteemi vaevuste ennetamiseks, leevendamiseks ja raviks. Füsiokliiniku eesmärgiks on aidata Sind võimalikult kiiresti tagasi valuvabasse ellu lähtudes vaevuse põhjusest, mitte ainult sümptomist. Meie kliinikus kasutatakse ravimeetoditena biostimulatsiooni, ultraheliravi, kehalist harjutust ja ravimassaazi. Füsioteraapiateenus sisaldab ka kliendi nõustamist, mille eesmärk on kliendi ebaõige kehahoiu, töövõtete või tööasendite korrigeerimine võimaldaks pikaaegset vaevusteta toimetulekut igapäevaelus.
Tutvu Ravitavad vaevused 

Vitalazer OÜ on tervisele ja ilule suunatud teenusepakkuja, mis spetsialiseerub kaasaegsete tehnoloogitate rakendamisel taastusravis ja iluhoolduses.
Laserteraapia kiirendab vigastuste paranemist, aitab vabaneda ägedatest ja kroonilistest valudest ning põletikest.
Vibroakustiline teraapia on mitmete uuringute põhiselt ennast tõestanud meetod, mis stimuleerib tervenemisprotsesse rakutasandil. See mõjutab otseselt immuunsüsteemi, kõiki  regeneratiivseid ja ainevahetuslike protsesse, võimaldab täielikult kompenseerida mikrovibratsioonide puudujääki kõigis organites ja kudedes, annab organismile puhast eluks vajaliku ressurssi. Tulemusena paraneb bioloogiliste protsesside efektiivsus, ning organism hakkab ennast tervendama. Tutvu teenustega kodulehel.

Indrek Blok ’i massaażi ja teraapiatuba

Endla 3, IV korrus, Tallinn
Tel. (+372) 53 054 222
indrek.blok@gmail.com

Indrek Blok ’i massaażi ja teraapiatuba
Süvalihaste massaaž aitab vabastada lihaspinged peamistes kehaosades (pea, õlad, käed, rind, vaagen, jalad) . Süvalihaste massaaž on terapeutiline kehatöö, mis sisaldab pehme ning süvakoe massaaži ja on kombineeritud liigeste vabastamise tehnikatega. Süvalihaste massaaž koos lihassidekoe energeetilise vabastamisega on kehale suunatud psühhosomaatilise teraapia vorm, mis viib inimese endaga harmooniasse, et lahustada kroonilisi kinnihoidmismustreid, mis põhjustavad valu ja haigusi.
“Keha on midagi palju enamat, kui ainult meie füüsiline osa”

Koolitused

 Eesti Massaaži- ja Teraapiakool

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool (EMTK) on juhtiv massaažialane õppeasutus kogu Euroopas ja massööri õppekava omab ainsana Eestis Haridus- ja Teadus-
ministeeriumi täisakrediteeringut.
Kooli lõpetamisel väljastatakse kutseeriharidusõppe lõputunnistus, hinneteleht koos massööri kutsega. Kooli poolt omistatav kutse on tähtajatu, mida ei ole vaja enam tõendada.

 Osteopaatia Erakool

Osteopaatia Erakoolis on osteopaadi täiendõpe  suunatud eelkõige eelneva meditsiinilise haridusega inimestele.

 Krautmani Massaaži ja Terviseakadeemia

 Krautmani Massaaži ja Terviseakadeemia pakub huvikoolitust ja õppimisvõimalust kõigile, kes soovivad rohkem teada loodusravist ja erinevatest massaažstiilidest.