Sergei Molotkov
Rakenduslik kinesioloog, manuaalterapeut, neuroloog
Sergei Molotkov on saanud ettevalmistuse pediaatrias ja taastusravis, kõrgema kategooria anestesioloog-reanimatoloog. Moskva rakendusliku kinesioloogia assotsiatsiooni president, rahvusvahelise rakendusliku kinesioloogia assotsiatsiooni ICAK liige. Omab arstina 30-aastast staaži, manuaalteraapiaga tegelenud üle 20 aasta. Töötanud välja ravimetoodika diafragma ja abaluu periartroosi häirete korrigeerimiseks, mis aitab optimeerida motoorseid oskusi ja stereotüüpe. Üle viie aasta kasutab edukalt enda väljatöötatud unikaalset emotsionaalse tasakaalutuse (ärevuse, neurooside, stressi, depressiooni, foobiahoogude) korrigeerimise meetodit.
Meelisteemad: erinevat päritolu krooniline peavalu (veresoonte kahjustused, intrakraniaalne hüpertensioon – koljusisese rõhu tõus); äge ja krooniline valu – selg, liigesed, lihased, kõõlused; selgrookõverused (skolioos, küfoskolioos) ja vale kehahoiak; osteokondroosi valusündroomid; song ja närvipitsitus diski prolapsist (suurepärased tulemused operatsioonita); õndraluu valu, õla-abaluu periartroos; lülisamba arteri sündroom (pearinglus, peavalu, minestamine); neuriit, neuropaatia, neuralgia (kolmiknärvi, näonärvi neuriit, oktsipitaalneuralgia, valusündroomid jne); siseorganite funktsionaalsed häired (siseorganite allavajumine, struuma diafragmaalsongast, bronhiaalastma, seedetrakti düsfunktsioonid, urogenitaalsüsteemi düsfunktsioonid jne). Spordimeditsiinis: spordivigastuste tagajärjed liigestes ja pehmetes kudedes (tendoniit, fibromüalgia, luu-perifastsiaalsed sündroomid jne);
Taastumine pärast stressi, sportliku soorituse parandamine. Üle kolme aasta töötanud Venemaa naisvõrkpallurite koondisega
Aleksandr Šamarin
Radioloog
AS Ida-Tallinna Keskhaigla Diagnostikakliiniku direktor
Aleksandr Šamarin on töötanud radioloogina mitmetes Eesti ja Skandinaavia haiglates. Eesti Radioloogia ühingu arengunõukogu liige. Tartu Ülikooli radioloogia residentuuri eksamikomisjoni liige.Eraialast tööstaaži üle 15 aasta.
Erilised huvialad: erakorraline ja luu-lihaskonna radioloogia.
Galina Piskunova lõpetas 1990. aastal Vladivostoki Riikliku Meditsiiniülikooli, 1993.a. läbis õppetsükli manuaalteraapia alustest. Aastail 1994-1999 töötas manuaalterapeudina taastusravikeskuses Andres. Alates 1999 FIE, tema manuaalteraapia kabinet litsentseeriti 2001 (kehtiva litsentsi on väljastanud Venemaa tervisehoiu ja sotsiaalse arengu Föderaalamet 2014). Läbis aastail 2005-2008 osteopaadi koolituse (3000 tundi) Peterburi Osteopaatia Ülikoolis, aastal 2008 sooritas osteopaatia arsti eksami CEESO keskuses (Pariis). G. Piskunova on läbinud praktika osteopaatia ja rehabilitatsiooni erialal USAs (2001), Prantsusmaal (2008) ja Jaapanis (2011). Omab kehtivaid sertifikaate veel manuaalteraapias (2004, 2010), neuroloogias (2005), osteopaatias (2014). Teise kõrghariduse omandas psühholoogia ja pedagoogika erialal (2001-2004). Alates 2005 viib läbi töötube ja on diplomitööde juhendaja Kamtšatka Riiklikus Pedagoogilises Ülikoolis (kehale orienteeritud teraapia, psühhomotoorika). Diplomijärgsed rahvusvahelised sertifikaadid: kraniosakraalne biodünaamika (700 tundi), mikrokineesia (200 h).
Kaitsnud meditsiiniteaduste kandidaadi dissertatsiooni teemal „ Aju bioelektrilise aktiivsuse muutumine müofastsinaalse vabastamisprotsessi käigus“ esimese Pavlovi nimelise Riikliku Meditsiiniülikooli juures Peterburis. Erialased huvid: osteopaatiline mõju neurofüsioloogilistele mehhanismidele, psühhosomaatilised protsessid, didaktiliste stiimulite neurobioloogia.
Vladimir Lavrenov
Neuroloog, kinesioloog, homöopaat, manuaalterapeut, refleksoterapeut
Vladimir Lavrenov on väljaõppe saanud rahvusvahelises rakendusliku kinesioloogia kolledžis ja 15 erineval kursusel USAs, Inglismaal, Saksamaal ja Itaalias. Manuaalse lihastestimise juhtiv spetsialist, mitmete metoodiliste juhiste kaasautor. Rahvusvahelise Rakendusliku Kinesioloogia Ühingu liige. Lavrenov on unikaalne spordimeditsiini spetsialist. Tema väljatöötatud metoodikat kasutatakse laialdaselt spordimeditsiinis kiireks ja tõhusaks traumajärgseks taastumiseks, nimelt on ta välja töötanud sidemete taastamise metoodika, mis võimaldab taastada sidemete töö pärast traumat. Ta on ka unikaalse metaboolse ravimetoodika autor, mis võimaldab aktiveerida happe-aluse tasakaalu, kõrvaldada kroonilise väsimuse ja kudede hüpoksia sündroomi ning oluliselt kiirendada taastumist mitte ainult sportlastel, vaid ka erinevat päritolu valusündroomidega patsientidel. Samuti on ta loonud valusündroomi ja närvide pitsumise (ka lülivaheketaste kompressiooni) mittekirurgilise tehnika, kombineerides manuaalteraapia, emotsionaalse tasakaalu ja metaboolse toime.Staaži 25 aastat – arstina 20, pedagoogilist 15 aastat, mitmete rakendusliku kinesioloogia metoodiliste juhiste kaasautor.
Allan Oolo
Kiropraktik, osteopaat, loodusravi-, taastus- ja spordiarst, akupunturist
Allan Oolo on Trigeenika kliinikute juht, omanik ja asutaja nii Kanadas kui Eestis. Omandas kiropraktiku kutse Kanada Kiropraktika Kolledžis, jätkas õpinguid Lääne-Ontario Ülikoolis spordimeditsiini ja taastusravi alal. 2004. aastal täiendas end osteopaadi erialal. Töötas aastail 1980-1994 välja rahvusvaheliselt tuntuks saanud interaktiivse ravimeetodi trigeenika (TrigenicsTM), kus töötavad võrdselt nii keha, mõte kui hingamine ja mille täiustamine kestab pidevalt. Trigeenika meetodit kasutavad tuhanded arstid ja terapeudid üle maailma. 1997. aastal asutas dr Oolo Trigeenika Müoneuraalse Instituudi, mis pakub täiendõpet Kanada ja USA arstidele ja terapeutidele. Eestis on vastava väljaõppe saanud poolsada terapeuti. Viimaste aastate jooksul on dr Oolo rohkelt tunnustust leidnud enda väljatöötatud adhesiivse kapsuliidi raviprotseduuriga, mis on ainulaadne maailmas oma kiire ja tõhusa tulemuse poolest. Dr Oolo on tuntud kaasahaarava lektorina, teda on kutsutud esinema paljudesse ülikoolidesse ja meditsiinikolledžitesse üle maailma, samuti erialastele sümpoosionidele ja konverentsidele. Dr Oolo on teaduspõhise kiropraktika tutvustaja ja populariseerija Eestis ning Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi asutaja ja president aastail 2005–2014. Manuaalmeditsiini praktiseerinud üle 30 aasta.
Kadi Lambot lõpetas 1992 Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal, seejärel töötas sotsiaalministeeriumi peaspetsialistina, medikamente importiva firma Sirowa ravimiosakonna juhatajana ja Eesti Haigekassa ravimiosakonna juhatajana. Aastast 2004 AS-de Tere, Maaleht ja Eesti Ajalehed juhatuse esimehena ning 2014-2015 Pharma Holding OÜ juhatuse liige. Taastas 2013. aastal arstilitsentsi ning kasutades ettevõtluses ja avalikus sektoris saadud juhikogemusi, viis 2015. a. ellu oma unistuse erameditsiinikeskusest, kus tõenduspõhine meditsiin haakub alternatiivsega.
Lauri Rannama lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste eriala magisriõppe liikumisravi eriharus. Omandatud erialad: füsioteraapia, manuaalteraapia, Dry Needling, kinesioteipimine. Tegutsenud massööri ja füsioterapeudina 2002 Salt Lake City, 2006 Torino ja 2010 Vancouveri taliolümpiamängudel ning 2008 Pekingi, 2012 Londoni ja 2016 Rio de Janeiro OM-il. Olnud aastast 2003 EOK meditsiininõukogu liige ja 2004–06 Eesti Füsioterapeutide Liidu nõukogu liige. Avaldanud teadusartikleid Eestis ja välismaal, viib läbi kursuseid kinesioteipimisest, triggerpunktidest, erinevatest liikumisteraapiatest. Aastast 2011 OÜ Füsioteraapia Kliinik juhatuse liige, 2015 Beurer massaažitoodete maaletooja. Aastast 2015 Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi president.
Aivar Haller on ligi kolmekümne aasta jooksul olnud paljude tippsportlaste ja – juhtide mentor, aidanud üles ehitada ja nõustab strateegiliselt mitmeid rahvusvaheliselt edukaid ettevõtteid. Haridusvisionäär, juhtimis- ja koostööalaste arenguprogrammide looja, enesearenguprogrammi Synctuition saadik, TimeWaver® tehnoloogia üks pioneeridest, Riigikogu rahvastikukriisi komisjoni rahvatervise töörühma liige, uimastiennetuse valitsuskomisjoni liige, Eesti Olümpiaakadeemia ja Sportlaste Ühenduse juhatuse liige, Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimees, Euroopa Lastevanemate Liidu juhatuse liige ja haridusvaldkonna asepresident. Huvialad: lugemine ja kuulamine, seoste ja süsteemide loomine, pikemad kajakiretked merel.
Maret Mursa Tormis
Alexanderi tehnika (AT) õpetaja
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool
Maret Mursa Tormis on näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli Alexanderi tehnika (AT) õpetaja aastast 1999. Õpetanud AT-d ka Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ja Viljandi Kultuurikolledžis ning olnud vahetusõpetajana tööl Briti Kuninglikus Draama ja Kunstide Akadeemias, Peterburi Teatrikunstide Akadeemias, Riia Teatriakadeemias jm Euroopas. Korraldab regulaarselt õpitube nii muusikutele kui teistele esinemiskunstide viljelejatele, on oodatud esineja erinevatel konverentsidel ja töötubades. Alates 2002 korraldanud iga-aastast heategevuslikku A.T. Alexanderi sünnipäevaüritust Tallinnas, mis toob kokku AT õpetajaid kogu maailmast, kes annavad Eestis tasuta tunde. Kirjutab uurimustööd teemal „Teadliku inhibitsiooni kasutamine esinevate artistide töös”. Enne AT õpetajaks saamist töötas 14 aastat Tallinna Linnateatris näitlejana, teeb siiani kaasa erinevates teatriprojektides nii näitleja kui lavastajana.