Kes on kes meie konverentsil

ARVO TIKK, TÜK emeriitprofessor, neuroloog ja neurokirurg

Lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1954. Töötas alates 1954. aastast neurokirurgi ja neuroloogina Tartu Ülikooli närvi närvikliinikus, alustades kateedri assistendi ja dotsendina. Aastast 1975 professor, aastast 1995 emeriitprofessor ja arst-konsultant. Meditsiinikandidaadi kraadi omandas 1964, doktorikraadi 1974.
Teaduspublikatsioone avaldanud ca 400, olnud kaasautor kolmele erialasele käsiraamatule, loonud õppevahendeid, esinenud arvukate koolitustsüklitega.
Juurutas 1990 Tartu Ülikoolis bioeetika alase tegevuse, olnud ülikooli eetikakomitee esimees, juhtis seda aastani 2005.
Töötanud vastavates juhtorganites ka Arstide Liidus, Euroopa Nõukogu ja UNESCO juures ning erialaseltsides.

Arvi Tikk bio

EVE SOOBA, taastusarst, Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse liige

On saanud arsti kutse Tartu Ülikoolis, pärast TÜ residentuuri töötanud üle 10 aasta taastusarstina, praegu ITK Magdaleena haiglas nii erinevate  tugiliikusmiselundkonna ja sisehaigustega kui ka opereeritud patsientidega. Lisaks erialastele täiendkoolitustele nii Eestis kui mujal on Eve saanud erinevat süvaõpet Euroopa kliinikutes tööpraktikatel või kursustel (nt Heinola Reumasäätio Haiglas Soomes, Katharina Schroth Kliinikus Saksamaal, EFIC Pain School Austrias).
Evel on pikk tegevuspraktika jalavaevuste uurimisel ja ravis, lähedane on kehakaalu ja erinevate haigustega seotud toitumistemaatika.Viimasel ajal on lisandunud tegevus lööklaineravi aparaadiga.
Eve on osalenud erinevate ravijuhiste koostamisel (puusa- ja põlveliigese endoproteesimisejärgne taastusravi juhend 2009, osteoartroosi ravijuhend 2010, toidu- ja toitumissoovitused 2006 ja 2015).
Kunagine tegevus projektijuhina ajakirjas „Lege Artis“ on aidanud kirjutada nii erialaseid kui sotsiaalvaldkonda puudutavaid artikleid. Koostöös kolleegidega on valminud ohtralt patsiendi infomaterjale (selja- ja kaelavalude, põletikuliste liigeshaiguste ja artroosi osas).
Eve Sooba on olnud Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse esimees, tegutseb praegugi aktiivselt seltsi juhatuses, selgitades järjekindlalt taastusravi vajadust ja rolli.Nii on hakatud taastusravi üha kindlamalt väärtustama ja ka adekvaatsemalt kasutama.
Eve kuulub erinevatesse erialaseltsidesse, teeb koostööd patsiendiorganisatsioonidega (Eesti Reumaliit).

ANDRUS LIPAND, neuroloog, manuaalmeditsiini arst

Lõpetas Tartu Ülikooli neuroloogina 1964. aastal.
Töötas Põlvas neuroloogi ja peaarsti asetäitjana aastani 1980, mil asus tööle Tervishoiuministeeriumi.
Aastail 1993-2007 töötas ta Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonnas. Ta on pikima staažiga valitsusasutuses töötanud arst.
Oktoobrist 2007 on ta Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedenduse õppejõud. Üks esimesi nüüdisaegse salutoloogilise lähenemise toetaja ja viljeleja Eestis, mitmete käsiraamatute, juhendite, teadus- ja populaarteaduslike artiklite autor.
Andrus Lipand on osalenud eksperdina WHO suitsetamise leviku vähendamise tegevusplaani väljatöötamisel, pälvis 2003. a WHO autasu.
Eesti Arstide Liidu taasasutaja.
Aastatel 1989–1993 Tallinna Arstide Liidu president.
Aastatel 1992-2004 Eesti Manuaalse Meditsiini Seltsi president.
Eesti Tervisedenduse Ühingu asutaja- ja auliige ning Tallinna Tervisenõukogu liige.

salutoloogia

LAURI RANNAMA, füsioterapeut ja manuaalterapeut, EMMKSi president

Lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste eriala magisriõppe liikumisravi eriharus.
Omandatud erialad: füsioteraapia, manuaalteraapia, Dry Neeching, kinesioteipimine.
Tegutsenud massööri ja füsioterapeudina 2002 Salt Lake City, 2006 Torino ja 2010 Vancouveri taliolümpiamängudel ning 2008 Pekingi ja 2012 Londoni OM-il.
Olnud aastast 2003 EOK meditsiininõukogu liige ja 2004–06 Eesti Füsioterapeutide Liidu nõukogu liige.
Avaldanud teadusartikleid Eestis ja välismaal.
Aastast 2011 OÜ Füsioteraapia Kliinik juhatuse liige
Aastast 2015 Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi president.

 MARTIN ILVES, massaažiõpetaja

Lõpetas 1989. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalise kasvatuse õpetajana ja 2010. aastal Tartu Ülikooli magistrantuuri spordi-ja liikumisteaduste erialal. 1989. aastal läbis ta spordimassaaži spetsialiseerumiskursuse Arstliku Kehakultuuri Dispanseris, 1990. aastal ravimassaaži instruktori kursuse. 2001. aastal alustas tai massaaži õpinguid Rootsis (Axelson Gymnastika Institute), mis jätkus süvaõppekursustena 2002. aastal Rootsis (INTYG), 2008. aastal Tais (The Watpo Traditional Medical School) ning 2011. aastal Tais (TTC SPA School, Chingmai) ja Peterburis (The Noam Tyroler School of Thai Acupressure And Thai Massage).
On täiendanud oma eialaseid oskusi ka jaapani shiatsu massaaži ja hiina manipulatsioonitehnikatega (Roman Abramovi Shiatsu School Eliati, Iisralis, Vocational Training School Affiliated to Beijing Massage Hospital, Hiinas).
Asutas 2000. aastal M.I. Massaažikooli (praeguse nimega Eesti Massaaži- ja Teraapiakool), kus töötab massaažiõpetaja ja direktorina ka praegu.„Klassikalise massaaži õpiku“ ja „Tai joogamassaaži õpiku“ kaasautor.
Kuulub Eesti Massööride Liidu juhatusse, esindab liitu Tervishoiu Kutsenõukogus.

MartinIlvesraamatud

ALLAN GARY OOLO, osteopaat, kiropraktik, trigenist, EMMKS asutaja

Sündis Kanadas, kasvas üles eesti juurtega peres. Omandanud kiropraktiku kutse Kanada Kiropraktika Kolledžis, jätkas õpinguid Lääne-Ontario Ülikoolis spordimeditsiini ja taastusravi alal. 2004. aastal omandas osteopaatia arsti kutse. Allan Oolo on aastail 1980-1994 välja töötanud rahvusvaheliselt tuntuks saanud trigeenika ravimeetodi (Trigenics), mis on mõjutatud mitmest erinevast õpetusest. Interaktiivses trigeenikas töötavad võrdselt nii keha, mõte kui hingamine, seda kasutavad tuhanded arstid ja terapeudid üle maailma.
1992. Kiropraktika tutvustaja Eestis
1997. aastal asutas Allan Oolo Trigeenika Müoneuraalse Instituudi, kus pakub arstidele ja terapeutidele täiendõpet.
2005 Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi asutaja
2005 – 2014 Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Seltsi president
2014 aastast Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliiniku juhataja.

ANGEELIKA KREEK, füsioterapeut ja osteopaat

Valmistus Tartu Tervishoiu Kōrgkoolis füsioterapeudiks, seejärel täiendas end Soomes mitmetel manuaalmeditsiini ja toitumisalastel koolitustel. 2008 alustas õpinguid Ortopeedilise Osteopaatia Koolis (www.ookk.fi) ja 2007 tööd füsioterapeudina Soomes erasektoris. Viimased kuus aastat töötanud Fysio7 kollektiivis Helsingis, paralleelselt töötab Lasva Perearstikeskuses. Kuuendat aastat korraldab Ortopeedilise Osteopaatio Koolituskeskuse eestvedajana Eestis täiendkoolitusi arstidele, füsioterapeutidele ja massööridele.  

  ANU ROOTALU -WACHSMANN, tiibeti ku-nye massaaži ja teraapiate õpetaja

Anu Rootalu-Wachsmann on viis aastat õppinud klassikalist lääne meditsiini Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis (lõpetanud ämmaemanda eriala 2006) ja kümme aastat tiibeti traditsioonilist meditsiini Shang-Shungi Instituudis ja Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias õpetaja Nida Chengtsangi käe all (lõpetas 2011, lõputöö teema „Tibetan Materia Medica based on Se-´bru Nyi-ma´i dKyil-´khor”).
Ta on rahvusvaheline tiibeti meditsiini ja teraapiate õpetaja.
Eesti Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Ühingu asutaja ja juhatuse liige.
Õppinud ka lääne astroloogiat Igor Mangi ja tiibeti astroloogiat Lama Lobsang Dargy käe all.

ALAR KRAUTMAN, füsioterapeut, pärimusmeditsiini uurija

Lõpetas Tartu Ülikooli füsioterapeudi erialal 1993. Alustanud massaažiõpinguid aastast 1985, õppis erinevate maade teraapiaid ja massaaže (s.h ca 10 a hiina meditsiini, tai traditsioonilist meditsiini, erinevaid jaapani teraapiaid, ajurveeda meditsiini jm, kokku üle 25 aasta). Töötanud massööri või loodusraviterapeudina ca 25 aastat (s.h. Eesti murdmasuusatajate koondise massöörina ja taastusravikeskuses).
Viimased kaheksa aastat on tegelenud tõsisemalt Eesti pärimusmeditsiini kogumise ja õpetamisega.
Kuulub Eesti Täiendmeditsiini ja Loodusravi Nõukoja juhatusse.
Olnud hiina, tai, eesti loodusterapeudi kutsestandardi algataja ja väljatöötaja, osalenud massööri kutsestandardi väljatöötamises, valitud hiina, tai, eesti loodusteraapiate ühingu esimeheks.
Massaaži ja loodusravi koolitajana töötanud ca 15 aastat. Krautmani Massaaži ja Terviseakadeemia omanik.

TOOMAN ÕUNAP, akupunkturist, krija hatha jooga õpetaja

Õppis aastatel 1999-2002 Neijingi koolis hiina traditsioonilist meditsiini, lõpetas … aastal Martin Ilvese Massaažikooli. Läbis aastatel 2004-2006 krija hatha jooga õpetaja koolituse ja 2011. aastal joogateraapia koolituse. Praktiseerinud 1997. aastast alates erinevatest koolkondadest pärit enesearendustehnikaid (dzog-chen, budism, hinduism, kristlus, põlisameeriklaste pärimus, krija jooga, psühholoogia). 2002. aastast juhendanud joogagruppe. Viinud läbi akupunktuuri, enesemassaaži ja stressikoolitusi, juhendanud kontorijooga kursuseid ja lihaspinge vabastamise seminare.