Korraldaja: Eesti Manuaalse Meditsiini ja Kiropraktika Selts

Võimalik eelregistreerida V JA VI MOODULILE

Lektorist


VLADIMIR LAVRENOV -neuroloog, kinesioloog, homöopaat, manuaalterapeut ja refleksoterapeut. Venemaa Taastusravi ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Akadeemia. Rahvusvahelise Rakendusliku Kinesioloogia Ühingu liige. Väljaõpe rahvusvahelises rakendusliku kinesioloogia kolledžis ja 15 erineval kursusel nii USAs, Inglismaal, Saksamaal kui Itaalias. Arsti staaži 20 aastat, pedagoogilist 15 aastat. Manuaalse lihastestimise juhtiv spetsialist, mitmete metoodiliste juhiste kaasautor.
Lavrenov on unikaalne spordimeditsiini spetsialist. Tema väljatöötatud metoodikat kasutatakse laialdaselt spordimeditsiinis kiireks ja tõhusaks traumajärgseks taastumiseks, nimelt on ta välja töötanud sidemete taastamise metoodika, mis võimaldab taastada sidemete töö pärast traumat.
Ta on ka unikaalse metaboolse ravimetoodika autor, mis võimaldab aktiveerida happe-aluse tasakaalu, kõrvaldada kroonilise väsimuse ja kudede hüpoksia sündroomi ning oluliselt kiirendada taastumist mitte ainult sportlastel, vaid ka erinevat päritolu valusündroomidega patsientidel. Tema selleteemaline ettekanne on leidnud tunnustust rahvusvahelisel konverentsil. Ta on loonud ka valusündroomi ja närvide pitsumise (ka lülivaheketaste kompressiooni) mittekirurgilise tehnika, kombineerides manuaalteraapia, emotsionaalse tasakaalu ja metaboolsed toimed.
Teda iseloomustab hea esinemisoskus ja pedantsus manipulatiivsete tehnoloogiate ja manuaalsete lihastestimismeetodite tutvustamisel.

Registreeri seminarile!

Vaagnapiirkond mängib tohutu suurt osa kogu luu-lihaskonna õiges funktsioneerimises. Seda võib nimetada omamoodi keha alusmüüriks. Vaagen on üleminekuala alajäsemete ja selgroo vahel. Selgroogu ja jalaliigeseid ei saa tõhusalt korrigeerida, kui vaagnapiirkonnas esineb düsfunktsioone. Ristluuhäired võivad mõjutada luude, koljuõmbluste ja aju kõvakesta seisundit, mis võib ilmneda kesknärvisüsteemi häiretena. Seepärast kannabki vastav osteopaatiline raviviis nime kraniosakraalne.
Õndraluu piirkonna düsfunktsioon, mis väga sageli on seotud traumaga, võib mõjutada emotsionaalset sfääri kuni depressiooni kujunemiseni välja.
Vaagnapiirkonna häired võivad mõjutada negatiivselt ka väikevaagna elundeid (uroloogilises või günekoloogilises sfääris, jämesooles või pärasooles). NB! eriti oluline krooniliste protsesside puhul, mis alluvad halvasti ravile.
Kinesioloogiline lähenemine võimaldab kiirelt ja täpselt vaagnapiirkonna düsfunktsiooni diagnoosida ja valida kõige optimaalsem raviviis.

Vaagnapiirkonna ja selle osade (niudeluu, ristluu, õndraluu ja sabaluu) biomehaanika ja patobiomehaanika.
Analüüsime üksikasjalikult vaagna patobiomehaanika visuaalset ja palpatoorset diagnoosimist: mis on tingitud vaagnapõhja lihastest, liigestest, sidemetest, on vistseraalse või duraalse tekkepõhjusega. Erinevate tekkepõhjustega vaagna kõrvalekallete diferentsiaaldiagnostika. Vaagnapiirkonna düsfunktsioonide diagnostika kinesioloogiliste meetodite abil.
Piirkonna lihasbalansi taastamine.
Fleksioontesti (painutamistesti) kui olulise diagnoosikriteeriumi kasutamine iliase ja sacrumi (niude- ja ristluu) düsfunktsiooni puhul.
Lahkame järk-järgult iliase ja sacrumi (niude- ja ristluu), häbemeluu, coccyxi (õndraluu) diagnoosimist ja korrigeerimist kinesioloogiliste meetodite abil.
Keskendume kõige arenenumatele kinesioloogilistele meetoditele vaagnapiirkonna düsfunktsioonide korrigeerimisel.


EMMKS Tervisekonverentsid